Szkolenia online i stacjonarne dla nauczycieli przedszkola

Szkolenia online dla nauczycieli przedszkola to oferta skierowana dla osób pracujących z małymi dziećmi. Etap przedszkola jest dla maluchów bardzo ważny, zarówno pod względem rozwoju fizycznego, jak i emocjonalnego. Okres wczesnej edukacji z perspektywy osoby prowadzącej zajęcia wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Warto sięgnąć po wszelkie narzędzia, które pomogą w prowadzeniu zajęć dla dzieci. Wsparciem w tym zakresie może być właśnie joga.

Wyjątkowe szkolenia online dla nauczycieli przedszkola

Szkolenia online z zakresu jogi dla nauczycieli przedszkola nie są codziennością, ponieważ zdecydowana większość instruktorów jogi wciąż skupia się na dorosłych. Takie zajęcia mogą mieć znakomity wpływ na dzieci, więc jeśli pracujesz z maluchami, warto zyskać cenną wiedzę w tej dziedzinie. Korzystając z moich szkoleń, możesz liczyć na to, że optymalnie przygotujesz się do późniejszej współpracy z dziećmi. Jestem aktualnie jedyną w Polsce nauczycielką jogi dla dzieci posiadającą międzynarodowe uprawnienia jako trener – szkoleniowiec Yoga Alliance. Dzięki temu wydawane przeze mnie certyfikaty jako jedyne w kraju posiadają także akredytację międzynarodowej organizacji Yoga Alliance.

Program szkolenia „𝗝𝗼𝗴𝗮 𝘄 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝘂 𝗸𝗿𝗼𝗸 𝗽𝗼 𝗸𝗿𝗼𝗸𝘂”

👩🏼‍🎓𝗖𝘇𝗲̨𝘀́𝗰́ 𝘁𝗲𝗼𝗿𝗲𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗮
1. Wprowadzenie do jogi dla dzieci.
2. Bezpieczeństwo i opieka nad dziećmi.
3. Filozofia i psychologia dzieci w kontekście jogi.
4. Techniki intereakcji dziećmi na zajęciach.
5. Organizacja i planowanie zajęć jogi dla dzieci.
6. Zastosowanie zabaw, kreatywności w zajęciach.

🧘‍♀️𝗖𝘇𝗲̨𝘀́𝗰́ 𝗽𝗿𝗮𝗸𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗮:
1. Rozgrzewka i ćwiczenia oddechowe.
2. Zabawy ruchowe i partnerstwo.
3. Podróże do fantazyjnych krain.
4. Trening uważności dla malucha.
5. Relaksacja i dźwiękoterapia.
Podsumowanie i refleksja.

 

Kurs „JOGA W PRZEDSZKOLU – krok po kroku” jest interesujący i wartościowy dla pedagogów, nauczycieli, instruktorów zajęć oraz opiekunów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym.👧🏽
Kurs skierowany jest bezpośrednio do placówek oświatowych dla grup zorganizowanych przez dyrekcję czy organ zarządzający daną placówką. 🏠🏡🏬
Chcesz zorganizować kurs dla swojej kadry albo dowiedzieć się więcej, zadzwoń lub napisz do mnie.
 

Kursy I stopnia

Kursy II stopnia

Akredytowany kurs nauczycielski

Program

W kontekście szkoleń dla nauczycieli przedszkola wprowadziłam specjalny program takich kursów, które składają się z części teoretycznej i praktycznej. W ramach fragmentu teoretycznego omawiane są następujące zagadnienia:
– współczesne problemy dzieci w wieku szkolnym,
– mindfulness – moja uważność, emocje, a gdzie jestem ja?
– o co chodzi w jodze? Korzyści i narzędzia, jakie oferuje joga dla dzieci w każdym wieku,
– organizacja, struktura zajęć. Techniki podstawowych asan, pozycji oraz ćwiczeń,
– sekwencje i scenariusze zajęć.

Podobnie jak w przypadku większości szkoleń, teoria jest bardzo ważna i trzeba ją przyswoić, lecz równie istotna jest praktyka. W części praktycznej szkolenia przewidziałam kilka etapów:
– rozgrzewka i ćwiczenia oddechu – dostosowane do danych grup wiekowych,
– pozycje w jodze a ćwiczenia gimnastyczne / gimnastyka korekcyjna,
– gry i zabawy stymulujące uważność oraz koncentrację,
– świat emocji – praktyczne rozwiązania i ćwiczenia uważności,
– czas na relaks.

Jak wyglądają moje zajęcia?

Osoby zainteresowane zgłębianiem tajników jogi oraz wprowadzaniem jej do programu zajęć z dziećmi zachęcam do korzystania z moich kursów. Kurs I stopnia „Podstawy nauczania jogi dla dzieci” to 2-dniowy, innowacyjny program nauczania, który jest przeznaczony dla osób niemających doświadczenia w jodze. Warsztaty obejmują m.in. sztukę oddechu, podstawowe asany, techniki oddechowe, medytacyjne i relaksacyjne czy naukę zabaw, gier i technik nauczania jogi w różnych przedziałach wiekowych. Ważnym elementem zajęć jest mindfulness, czyli ćwiczenie uważności – koncentrowania uwagi na występujących w danej chwili bodźcach. Kurs będzie cenny dla nauczycieli przedszkola i wszystkich innych pedagogów. Przekazane informacje mogą być ważne w pracy logopedów i instruktorów jogi, a w praktyce dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi i chcą wprowadzić elementy jogi do swoich zajęć.

Akredytowany kurs nauczycielski

Zapraszam również do uczestnictwa w wyjątkowym akredytowanym kursie nauczycielskim „Joga dla dzieci, nastolatków i młodzieży, joga rodzinna”. Program opiera się na zbadaniu i zrozumieniu wszystkich etapów rozwoju dziecka od 2. do 17. roku życia, wraz z poruszeniem tematu tego, co jest odpowiednie do nauczania w danych okresach. Z perspektywy osób pracujących z dziećmi i młodzieżą szczególnie ważne są pierwsze moduły z omówieniem aspektów jogi dla dzieci w określonych przedziałach wiekowych. Nauczycielom przedszkola wiele wiedzy zapewni moduł I z jogą dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz częściowo moduł II z jogą dla dzieci w wieku 6-8 lat. Program uzupełniają zagadnienia jogi partnerskiej, rodzinnej i w ujęciu biznesowym.

Moje kwalifikacje

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi dla dzieci, nastolatków, młodzieży, rodzin, kobiet w ciąży i po porodzie. Tysiące spędzonych godzin na doświadczaniu i nauce jogi oraz zdobyte kwalifikacje tchnęły mnie do założenia mobilnej szkoły jogi Art of Yoga, w ramach której prowadzę swoje zajęcia, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jestem twórczynią pierwszego w Polsce akredytowanego kursu nauczycielskiego jogi dla dzieci, nastolatków i młodzieży, a w swoim dorobku mam również wiele publikacji poruszających tematykę rozwoju dzieci i wpływu jogi na ich życie. Mając świadomość tego, że każdy z nas jest inny, podchodzę indywidualnie do każdego uczestnika moich zajęć. Posiadam uprawnienia nauczyciela – trenera z ramienia Yoga Alliance

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia online dla nauczycieli przedszkola?

Szkolenia online z jogi dla nauczycieli przedszkola mogę dużo wnieść do zajęć dla dzieci. Szczególnie w obecnych czasach zrozumienie problemów młodych ludzi bywa dużym wyzwaniem nie tylko dla rodziców, ale i osób odpowiedzialnych za nauczanie. Warto szukać nowych rozwiązań w zakresie wsparcia dla dzieci już od najmłodszych lat. Joga dla dzieci gwarantuje narzędzia, które można wykorzystać jako wsparcie dla zrównoważonego rozwoju dziecka. Takie elementy można wprowadzać nie tylko w codziennych zajęciach czy w ramach obcowania z dziećmi – z powodzeniem można je stosować w różnych terapiach, jako terapię wspierającą.

Jakie korzyści joga zapewnia dzieciom?

Niezwykłą zaletą jogi jest to, że wpływa ona pozytywnie zarówno na ciało, jak i umysł. U małych dzieci będzie to szczególnie ważne, gdyż ich ciała i umysły są jeszcze na etapie rozwoju. Joga uelastycznia ciało i wzmacnia mięśnie. Wprowadzona u najmłodszych będzie doskonałym rozwiązaniem względem dbania o właściwą postawę, które ograniczy ryzyko ewentualnych przyszłych kłopotów z kręgosłupem.
Sporym atutem jogi na tle wielu dyscyplin sportowych jest fakt, że nie jest ona nastawiona na współzawodnictwo. Dostrzegając różnice w zachowaniu czy możliwościach swoich oraz innych uczestników zajęć, najmłodsi uczą się tolerancji i akceptacji różnic. Co ważne, jednocześnie jest to cenna lekcja samoakceptacji. Wreszcie ćwiczenia jogi oparte na systematyczności wspierają naukę cierpliwości i koncentracji.

Zachęcam uczestnictwa w organizowanych przeze mnie kursach. Zapraszam do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2022 – emiliaburkiewicz.com

Wykonane z ❤️