Kategorie
Blog

Kurs nauczyciela jogi

Kurs nauczyciela jogi pozwala uzyskać niezbędne uprawnienia, rzetelną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć z jogi dla konkretnej grupy odbiorców. Od lat joga jest nie tylko sposobem na poprawę samopoczucia i zdrowia fizycznego, ale również sposobem na życie – uczy spokoju, hartu ducha, a także umiejętności głębokiej relaksacji. W czasach permanentnego stresu jest więc doskonałym sposobem na choćby chwilową ucieczkę od codzienności i na znalezienie czasu wyłącznie dla siebie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób w różnym wieku uczęszcza na zajęcia jogi. Stwarza to szerokie możliwości rozwoju dla wszystkich, którzy chcą uczyć tej sztuki harmonii i samorozwoju.

Spis treści:
Co daje kurs?
Akademia Emilii Burkiewicz
Rodzaje kursów
I stopień
II stopień
Czym wyróżniają się profesjonalne szkolenia?
Rodzaje kursów nauczania jogi

Co daje kurs nauczyciela jogi?

Odbycie kursu nauczyciela jogi jest niezbędnym krokiem, aby móc w sposób profesjonalny i rzetelny świadczyć usługi edukacyjne z zakresu jogi. Nauka obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną dotyczącą jogi, podstaw asan czy technik relaksacyjnych, jak i część praktyczną. Dzięki kursowi poznasz możliwości tworzenia zajęć dedykowanych dla osób w różnym wieku, a także zdobędziesz umiejętności pozwalające na wykorzystanie możliwości jogi w praktyce. Rzetelna wiedza oraz wysoka efektywność nauczania są zasługą wielu lat praktykowania jogi i przygotowywania się do roli nauczyciela, a także doświadczenia w prowadzeniu kursów instruktorskich jogi.

Akademia jogi według Emilii Burkiewicz

Aktualnie jestem jedyną w Polsce akredytowaną nauczycielką jogi dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych i indywidualnych, również dla dorosłych i kobiet w ciąży. Posiadam międzynarodowe uprawnienia jako trenrka – szkoleniowiec Yoga Alliance. Dzięki temu certyfikaty moich kursów posiadają akredytację organizacji znanej na całym świecie. Są one również wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, dlatego masz pewność, że nauka realizowana jest w sposób profesjonalny i z dbałością o wszystkie niezbędne szczegóły. Uczestnicząc w kursach na instruktora jogi w mojej akademii, przyswoisz niezbędną wiedzę, aby móc prowadzić zajęcia według aktualnych standardów pracy z ciałem i oddechem.

Joga w pomieszczeniu

Rodzaje kursów jogi w ofercie nauczyciela jogi Emilii Burkiewicz

Moje kursy nauczyciela jogi skierowane są do pedagogów, logopedów, instruktorów jogi, specjalistów prowadzących zajęcia ruchowe i sensoryczne, a także do wszystkich osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jogą lub chcą zadbać o rozwój swojego dziecka. W mojej ofercie znajdziesz kursy dedykowane nauczaniu różnych grup, zarówno dzieci i młodzieży, jak i całych rodzin.

Kurs I stopnia

Kurs jogi I stopnia obejmuje dwudniowy program kształcenia. W trakcie nauki jako uczestnik zapoznasz się między innymi z technikami oddechowymi i logopedycznymi, podstawowymi asanami w jodze czy technikami mindfulness. Kurs obejmuje tworzenie zajęć dla dzieci (zarówno indywidualnych, jak i w parze bądź w większej grupie) oraz stanowi próbę połączenia zajęć jogi z zabawą i edukacją. Ukończenie kursu I stopnia zwieńczysz uzyskaniem stosownego certyfikatu z wyróżnieniem odbytych godzin dydaktycznych. Jako kursant zdobędziesz również narzędzia i materiały do prowadzenia własnych zajęć (w tym między innymi karty dla dzieci z pozycjami w jodze).

Kurs II stopnia

Kurs nauczyciela jogi II stopnia skierowany jest do osób, które posiadają już podstawowe uprawnienia do prowadzenia zajęć jogi w grupie dzieci, młodzieży i dla całych rodzin. Stanowi on doskonałą okazję do zdobycia większej wiedzy, a także nowych inspiracji w pracy zawodowej. Jako kursant poznasz między innymi wady narządu ruchu oraz możliwości terapeutyczne jogi. Program kursu zawiera także elementy metody kinezjologii edukacyjnej. Przede wszystkim jednak kurs ten poświęcony jest pracy własnej z naciskiem na omówienie anatomii i techniki asan.
Dzięki temu, że w kursie II stopnia uczestniczą zarówno osoby, które dopiero ukończyły I stopień, jak i zaawansowani instruktorzy jogi dla dzieci chcący zwiększyć swoje kwalifikacje, możliwa jest wymiana cennych doświadczeń, wzajemna nauka oraz dzielenie się swoimi autorskimi metodami pracy z dziećmi, młodzieżą oraz całą rodziną.

Akredytowany kurs nauczycielski

Akredytowany kurs nauczycielski Mini Yoga to pierwszy w Polsce program szkoleniowy dla nauczycieli jogi dla dzieci i młodzieży. Program kształcenia jest podzielony na sześć modułów. Pierwsze cztery omawiają zagadnienie nauczania jogi dla dzieci w wieku 3-17 lat, moduł piąty tyczy się jogi partnerskiej oraz rodzinnej, a moduł szósty porusza temat jogi w ujęciu biznesowym, podczas którego zapoznasz się z elementami muzykoterapii w jodze. Kurs powstał na podstawie pięciu kategorii edukacyjnych renomowanej organizacji Yoga Alliance.

Jeżeli pragniesz zostać instruktorem jogi lub chcesz wykorzystać jogę w swojej pracy z dziećmi, zapraszam do skorzystania z mojej oferty kursów. Zachęcam do kontaktu w celu rezerwacji miejsca oraz w przypadku jakichkolwiek pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.