Kategorie
Blog

Kurs instruktora jogi dla dzieci

Kursy instruktora jogi dla dzieci mogą się różnić zakresem merytorycznym zależnie od stopnia zaawansowania. Udział w takim kursie jest ciekawym pomysłem zarówno dla osób, które chciałyby zajmować się jogą zawodowo, jak i pracowników oświaty chcących wzbogacić swoje zajęcia ruchowe o elementy jogi. Z moich kursów możesz skorzystać, nawet jeżeli nie masz doświadczenia w jodze.

Spis treści:
Moje kursy
Kurs I stopnia
Akredytowany kurs nauczycielski
Moje kwalifikacje
Dlaczego warto z nich skorzystać?
Zalety

Skorzystaj z mojego kursu instruktora jogi dla dzieci

Uczestnictwo w kursie instruktora jogi dla dzieci prowadzonym przez doświadczoną osobę z odpowiednią wiedzą pozwala zdobyć kwalifikacje do prowadzenia własnych zajęć jogi dla najmłodszych. Istotne jest, aby nauczyciel prowadzący zajęcia miał wysokie kwalifikacje. Wówczas zyskujesz pewność, że przekazywana wiedza jest sprawdzona i zgodna z obowiązującymi standardami. Na rzetelną naukę możesz liczyć, biorąc udział w organizowanych przeze mnie kursach.

Kursy I stopnia

W mojej ofercie znajduje się kurs przeznaczony dla zupełnie początkujących osób, które chcą zostać instruktorami jogi dla dzieci, są pracownikami oświaty chcącymi wykorzystywać w swoich zajęciach elementy jogi lub rodzicami dbającymi o fizyczne i mentalne zdrowie swoich pociech. Jest to dwudniowy kurs I stopnia „Podstawy nauczania jogi dla dzieci”. Obejmuje on naukę technik asan, technik oddechowych, medytacyjnych i relaksacyjnych oraz stosowania pozycji jogi u dzieci ze zróżnicowanymi problemami zdrowotnymi. Dodatkowo podczas kursu dowiesz się, jak za pomocą gier i zabaw zainteresować dzieci jogą oraz zgłębisz elementy mindfulness i muzykoterapii. Po ukończeniu warsztatu otrzymasz przydatne materiały, takie jak skrypt szkoleniowy czy karty dla dzieci z postawami jogowymi. Co najważniejsze – zyskasz niezbędną wiedzę o tym, jak wykorzystać jogę w pracy z dziećmi. Potwierdzeniem nabytych umiejętności będzie certyfikat Yoga Alliance, który jednocześnie otwiera Ci możliwość rozwijania swoich kwalifikacji na kursie II stopniaJoga dla nastolatków i młodzieży, joga rodzinna.

Joga z dzieckiem

Akredytowany kurs nauczycielski

Mój akredytowany kurs nauczycielski jest pierwszym w Polsce programem nauczania, którego celem jest przygotowanie do prowadzenia zajęć z jogi dla dzieci, nastolatków i młodzieży, a także dla całych rodzin. Program podzielny został na sześć modułów, z których każdy porusza kwestię nauczania jogi dla różnych grup wiekowych z uwzględnieniem elementów muzykoterapii. W ostatnim module poznasz jogę w ujęciu biznesowym. Mój kurs organizowany jest w ramach kilku zaplanowanych spotkań. Warunkiem jego ukończenia jest uczestnictwo we wszystkich blokach. W tym czasie poznasz sztukę oddechu, podstawowe asany czy techniki oddechowe, medytacyjne i relaksacyjne. W programie uwzględniłam do tego naukę zabaw, gier i technik dopasowanych do konkretnych przedziałów wiekowych. W ramach uczestnictwa w kursie otrzymasz certyfikat potwierdzający jego odbycie oraz cenne materiały. Kurs powstał w oparciu o pięć kategorii edukacyjnych światowej organizacji Yoga Alliance dotyczących specyfiki nauczania dla poszczególnych grup wiekowych.

Moje kwalifikacje

Jestem założycielką szkoły jogi Art of Yoga. Posiadam certyfikat Yoga Alliance, który potwierdza moje kwalifikacje jako międzynarodowej nauczycielki jogi dla dzieci, nastolatków, młodzieży, dorosłych, kobiet w ciąży oraz po porodzie. Znajdziesz mnie też w Rejestrze Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness. Spędziłam tysiące godzin na nauce i praktykowaniu jogi i spotkałam się z wieloma autorytetami jogi z całego świata. Moja pasja i oddanie jodze sprawiły, że stałam się pomysłodawczynią i twórczynią pierwszego w Polsce akredytowanego kursu nauczycielskiego jogi dla dzieci, nastolatków i młodzieży. Mam w swoim dorobku również wiele publikacji o tematyce rozwoju dzieci i wpływu jogi na ich życie. Cechuje mnie indywidualne podejście do każdego uczestnika, więc biorąc udział w moich zajęciach, uzyskasz ode mnie tyle uwagi, ile będziesz potrzebować.

Dlaczego warto zainteresować się kursem instruktora jogi dla dzieci?

Kurs instruktora jogi dla dzieci może się wydawać pewną nowością. Tymczasem jest ona dobra dla osób w każdym wieku, a najmłodszym może pomóc w ich zrównoważonym i optymalnym rozwoju. Jeżeli jesteś pedagogiem prowadzącym zajęcia ruchowe lub rodzicem, któremu zależy na zdrowiu dziecka, warto zainteresować się instruktorskim kursem jogi dla dzieci, aby pozytywnie wpłynąć na zdrowie najmłodszych.

Korzyści z jogi dla najmłodszych

Joga dla dzieci to nie tylko nauka asan. Należy na nią patrzeć w zdecydowanie szerszym kontekście. Dla młodych osób, których ciała dopiero się kształtują, zajęcia jogi mogą być bardzo przydatne w zakresie dbania o właściwą postawę ciała i rozwój fizyczny. Dzięki takim zajęciom dzieci od wczesnego etapu życia mogą poznawać i rozszerzać możliwości swojego ciała. Joga to jednak nie tylko rozwój ciała, ale i umysłu. Dzięki odpowiednim praktykom dzieci od najmłodszych lat mogą rozwijać swoją koncentrację i cierpliwość.
Specyfika zajęć z dziećmi jest odmienna od tych dla dorosłych, gdyż wymaga wprowadzania kreatywnych elementów gry i zabawy, aby utrzymać uwagę dzieci i – przede wszystkim – zapewnić im dobrą zabawę. Z tego względu warto skorzystać z mojego kursu, podczas którego poznasz pedagogiczne sposoby pracy z dziećmi.

Zapraszam do skorzystania z mojej oferty kursów. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.