Kategorie
Blog

Joga dla rodziców z dziećmi

Joga dla rodziców z dziećmi może przynieść wiele korzyści dorosłym i ich pociechom. To doskonały sposób na to, żeby dbać o budowanie rodzinnych więzi, a jednocześnie wzmocnić zarówno ciało, jak i umysł. Zajęcia z najmłodszymi są wyjątkowe ze względu na energię dzieci i możliwości, jakie kryją się w ich małych ciałach. Jest to przy okazji świetny sposób, aby się przekonać, że joga jest skierowana do osób w każdym wieku.

Spis treści:
Skorzystaj z mojej pomocy
Moje kursy
Dlaczego zajęcia są warte praktykowania?
Korzyści zdrowotne
Świadomość i samoakceptacja
Cierpliwość i spokój

Skorzystaj z mojego wsparcia w zakresie jogi dla rodziców z dziećmi

Joga dla rodziców z dziećmi to wyjątkowa aktywność, która będzie dla Was świetną zabawą. Prowadzę oprócz tego zajęcia jogi dla nastolatków, które stanowią dla nich cenne wsparcie w okresie, gdy młodzi ludzie przechodzą z beztroski dzieciństwa w czas dojrzałości. Zajmuję się też zajęciami dla kobiet w ciąży i po porodzie. W kontekście jogi rodzinnej dziecko ćwiczy w parze z rodzicem, pozwalając dorosłemu odnaleźć jego „wewnętrzne dziecko” i cieszyć się tymi chwilami w spontaniczny, otwarty sposób. Moje zajęcia jogi rodzinnej są skierowane do dzieci w wieku 3-10 lat i ich opiekunów. Nie jest przy tym wymagane żadne doświadczenie. Wystarczy odpowiedni, wygodny strój oraz dobre nastawienie. Zajęcia są w pełni bezpieczne dla najmłodszych i zapewnią im dobrą zabawę. Zapraszam do kontaktu, jeżeli chcesz uczestniczyć w moich zajęciach jogi rodzinnej. Poza tym prowadzę również wiele innych zajęć oraz kursów.

Moje kursy

Pracujesz z dziećmi lub po prostu jako rodzic chcesz poznać tajniki jogi, które wykorzystasz do wspólnych zajęć z najmłodszymi? W takiej sytuacji zapraszam do wybrania oferty moich kursów I i II stopnia, które przydadzą się pedagogom, wszystkim osobom prowadzącym zajęcia ruchowe z dziećmi oraz specjalistom zajmującym się zajęciami sensorycznymi. Kursy te są również przydatne logopedom oraz instruktorom jogi. W ramach specjalnie opracowanych programów zgłębisz teoretyczną i praktyczną wiedzę, jak wprowadzać elementy jogi do aktywności z pociechami. Oprócz tego oferuję akredytowany kurs nauczycielski, czyli unikalny i pierwszy w Polsce program szkoleniowy dla nauczycieli jogi dla dzieci i młodzieży. Kurs ten jest wyjątkową okazją do pozyskania wiedzy od nauczycielki jogi z międzynarodowymi uprawnieniami trenera-szkoleniowca Yoga Alliance.

Moje kwalifikacje

Z wykształcenia jestem pedagogiem oraz magistrem prawa i administracji. Podczas swojej przygody z jogą poznałam jej wiele różnych stylów, a z czasem zauważyłam, że najwięcej radości dostarcza mi nurt Vinyasa Flow Yoga. Spędziłam tysiące godzin na nauce i doświadczaniu jogi. Stale rozwijam swoje umiejętności i podnoszę kwalifikacje, korzystając z warsztatów pod okiem krajowych i zagranicznych autorytetów w tej dziedzinie. W swoim dorobku posiadam również wiele publikacji dotyczących rozwoju dzieci i wpływu jogi na ich życie.

Pozycja w jodze

Dlaczego joga dla rodziców z dziećmi jest warta praktykowania?

Joga dla rodziców z dziećmi to temat wywołujący duże zainteresowanie, ale wciąż będący w Polsce nowością. Dlatego warto zapoznać się ze specyfiką tego rodzaju jogi, aby poznać jej wszystkie zalety.
Dzieci chętnie podpatrują rodziców, więc jeżeli ćwiczysz jogę, warto zaangażować w to także najmłodszych. Dobrze jest wówczas zainteresować się takimi zajęciami pod okiem wykwalifikowanej osoby, aby jak najwięcej z nich wyciągnąć. Dzieci szybko się nudzą, więc joga w takim wydaniu powinna obfitować w elementy, które zainteresują pociechy. Dobrym pomysłem jest przygotowanie ciekawych wyzwań czy rekwizytów, które pomagają w utrzymaniu uwagi. Przy odpowiedniej wiedzy dzieci można zaangażować nie tylko w naśladowanie, ale i wspólne pozycje z rodzicami. Zajęcia te będą doskonałe pod kątem budowania wspólnych relacji.

Korzyści zdrowotne

Samo ćwiczenie jogi i stopień zaawansowania ruchów będzie uzależniony od wieku, stąd warto się dowiedzieć, co robić z dzieckiem w wieku 3-5 lat, a co będzie bardziej odpowiednie, gdy dziecko ma już 7-10 lat. Szybko można się przekonać, że joga daje duże korzyści w sferze fizycznej. Takie ćwiczenia wzmacniają mięśnie, rozwijając ich wytrzymałość i elastyczność. Dążenie do poszczególnych pozycji daje do tego zupełnie nowe poczucie własnego ciała i kontrolę nad nim. Konkretne asany pozwalają korygować nieprawidłową postawę i nawyki, szczególnie w kontekście pozycji pleców. Będzie to korzystne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wiele osób prowadzi siedzący tryb życia, a zajęcia jogi pozwalają dbać o kręgosłup oraz ogólną sprawność fizyczną. W korzystny sposób odczują to dzieci w wieku szkolnym, które spędzają długie godziny w szkolnych ławkach, co może prowadzić do poczucia dyskomfortu i problemów z kręgosłupem. Podczas zajęć praktykowane są do tego poprawne nawyki oddechowe, co także oddziałuje korzystnie na zdrowie i ogólne samopoczucie.

Świadomość i samoakceptacja

Joga to nie tylko korzyści dla ciała, ale również dla umysłu. W przypadku dzieci jest to nieocenione, ponieważ dopiero kształtują one swoje przyzwyczajenia i zachowania. Joga to nie tylko dobra zabawa dla najmłodszych, ale i sprawdzona droga do zyskania przez nie wysokiej samoświadomości. Patrząc zarówno na siebie, jak i innych ćwiczących, dziecko uczy się do tego dostrzegać różnice między poszczególnymi osobami, a jednocześnie akceptować te różnice, u siebie oraz u innych. Ważnym elementem moich zajęć jogi jest mindfulness, czyli praktyka uważności poprzez zabawę. Są to rytuały uważności wykorzystywane w jodze dla dzieci, z których można potem korzystać nawet podczas domowych ćwiczeń z maluchami.

Cierpliwość i spokój

Joga jest do tego fantastyczną lekcją cierpliwości. Zajęcia dla dzieci są wzbogacone o elementy zabawy, ale dążenie do pewnych pozycji wymaga powtarzalności. Podczas sesji dla dzieci dbam o spożytkowanie spontaniczności uczestników, wprowadzając sporo kreatywności i pracy grupowej. Tym samym zajęcia z jogi mogą być dobrą drogą do pracy nad cierpliwością dzieci wobec nich samych oraz innych. Wykonując poszczególne pozycje, dzieci angażują się fizycznie, ale jednocześnie muszą zadbać o spokój i wyciszenie. Skupiając się na zadaniach, ćwiczą koncentrację i uczą się kontrolować rozbiegane ciała oraz myśli, ale co najważniejsze – robią to wszystko z uśmiechem i frajdą.

Zapraszam do kontaktu w sprawie zajęć rodzinnych oraz kursów dotyczących wprowadzania elementów jogi do aktywności fizycznych z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.