JOGA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
- KIDS YOGA

… a może magiczno-bajkowa Yoga dla Twojego dziecka?

Joga dla dzieci w zależności od wieku to zabawa, dużo frajdy i proste pozycje. Zajęcia opieram na już ułożonym programie, uzupełniając je spontanicznością uczestników, dzięki czemu dzieci uczą się kreatywności, pewności siebie, pracy w grupie i wzajemnego szacunku. Dziecko uczy się w sposób polisensoryczny, zajęcia ruchowe przeplatają się z opowiadaniem historyjek, śpiewem, grą na instrumentach, rysowaniem i pozycjami zwanymi w jodze asanami oraz relaksem i ćwiczeniami oddechowymi. Yoga działa na dziecko na poziomie psychicznym, fizycznym i emocjonalnym, jest fantastyczną zabawą, nauką i relaksem. Stymuluje prawidłową postawę ciała i poprawne nawyki oddechowe (techniki oddechowe znane w logopedii), wpływające na zdolność koncentracji i relaksacji. Wykonywanie asan odpowiednich dla dzieci rozwija elastyczność i wytrzymałość mięśni, podnosi sprawność całego ciała, w tym narządów wewnętrznych. Przez wspólną zabawę ruchem dziecko, ciesząc się, ćwiczy jednocześnie samokontrolę, dyscyplinę i poprawia relacje interpersonalne. Tak skomponowana, kreatywna yoga to uśmiech Twojego dziecka, beztroskie wyzwolenie jego wyobraźni i radość istnienia. Bo najlepiej jest, gdy zabawa uczy, a nauka bawi!

Przyjdźcie i bawcie się całą rodziną!

 

Joga rodzinna to doskonała zabawa dla dziecka, rodziców, opiekunów, w której dziecko w naturalny sposób spożytkuje swoją energię. W parze z rodzicem / opiekunem poćwiczy z oddechem, co sprzyja relaksacji i odprężeniu. Praca w relacji dziecko – opiekun to same korzyści, po stronie rodzica – pozwoli uaktywnić wewnętrzne dziecko, a stronie dziecka pogłębi więź i zaufanie. Podczas zajęć yogi dziecko ćwiczy w parze z rodzicem, pokazując mu swój spontaniczny, żywiołowy, wesoły świat. Dorosły dostaje dużą dawkę energii i radości z uwolnienia swojego „wewnętrznego dzieciaka,” pozwalając sobie na totalną beztroskę!

Zajęcia jogi rodzinnej kieruję do dzieci w wieku 3 – 10 lat z opiekunem.Nie musisz mieć doświadczenia w praktyce yogi, potrzebny jest tylko wygodny strój, dobre nastawienie i sto uśmiechów na minutę!